DIY,  Domo rośliny,  Natura

Podejmij ze mną wyzwanie i stwórz # ziołowy parapet w swoim domu!

Zapraszam do wspólnej zabawy! Podejmijcie ze mną wyzwanie – ziołowy parapet!

Lubicie zioła? Dużo słyszy się o ich dobroczynnym wpływie na nasze zdrowie. Przeczytałam kilka ziołowych poradników i muszę przyznać, że najbardziej ekscytuje mnie perspektywa ich uprawy! Mój mały ziołowy parapet. Brzmi dobrze, prawda?

Ziołowy parapet

Nie owijając w bawełnę, proponuję Wam podjęcie ziołowego wyzwania. Już tłumaczę, o co chodzi. Zamierzam po raz pierwszy samodzielnie wysiać zioła i stworzyć w domu ziołową atmosferę. Dołączycie? Stwórzmy razem ziołowy parapet! Ja chcę uprawiać zioła w domu. Wiem jednak, że jest też dużo osób, które wysiewają zioła we własnych ogródkach!

Co będzie potrzebne?

Do przygotowania ziołowego parapetu będziecie potrzebować:

 • ziołowych nasion (to absolutna podstawa :D)
 • małych pojemniczków, w których będziecie mogli zasiać Wasze zioła, Do wyboru macie:
  • doniczki torfowe (możecie wyposażyć się w doniczki torfowe, ich zaletą jest to, że potem będziecie mogli włożyć je bezpośrednio do ziemi – np. do gruntu)
  • wytłoczki po jajkach
  • mini doniczki plastikowe
 • większych doniczek, w których docelowo będziecie uprawiać swoje zioła (chyba, że chcecie uprawiać zioła w ogródku)
 • ziemi (możecie użyć ziemi przeznaczonej do pikowania)
zioła

Opcjonalnie możecie wyposażyć się także w:

 • zestaw mini narzędzi
 • etykietki do oznaczenia Waszych sadzonek
 • mini szklarnię
ziołowy parapet

Ważne!

W sklepach często doniczkami są nazywane osłonki do doniczek! Nie dajcie wprowadzić się w błąd! Czym się różnią?

Spód doniczki jest wyposażony w dziurki, które umożliwiają odpływ nadmiaru wody. To bardzo ważne, gdyż zapobiega zastojom wody, a co za tym idzie – gniciu korzeni Waszych roślin.

Osłonka ma natomiast charakter czysto dekoracyjny, to w nią możemy włożyć doniczkę, jeśli jej wzór czy kolor się nam nie podoba.

Twoje własne zioła

ziołowy parapet

Zioła to podstawa. Nasiona najpopularniejszych ziół bez problemu znajdziecie w sklepach ogrodniczych czy w supermarkecie. Pamiętajcie, żeby przy zakupie zwracać uwagę na termin ważności ziół.

Masz pytania? Wiem, sporo nowych nazw i jeszcze więcej wątpliwości? To normalne! Przyznam się Wam, że ja będę siać zioła po raz pierwszy. Zastanawiam się więc, czy to dobry pomysł robić wezwanie z czegoś czego sama nie przetestowałam. Ale spróbuję! Na pewno część z Was takie przygody ma już za sobą i udzieli mi cennych wskazówek ;)! Niech to będzie taki wspólny projekt! Stwórzmy razem ziołowy parapet!

ziołowy parapet

To jak? Przyłączacie się do wyzwania? Jeśli tak – dajcie mi znać w komentarzu lub na moim profilu na Instagramie. Plan jest taki żeby w wezwaniu mogło wziąć udział jak najwięcej osób! Potrzebuję więc Twojej pomocy! Jeśli pomysł Ci się spodoba zachęć do udziału w wezwaniu osoby, które lubią rośliny. Ale uwaga – nie muszą to być eksperci, do zabawy zapraszam każdego!

Moim marzeniem jest zobaczyć Wasze zioła ;), dlatego pamiętajcie żeby publikować swoje zdjęcia i oznaczyć je hasztagiem #ziołowyparapet.

To już koniec na dziś. No zaraz, ale nie powiedziałam, jak krok po kroku postępować z nasionami, jeśli się już w nie wyposażycie. Kiedy je wysiać? Spokojnie!

Spokojnie! To dopiero początek! Już wkrótce otrzymacie kolejne ważne informacje! Pamiętajcie, że będąc zapisani na newsletter, otrzymujecie je przed premierą na blogu ;). Tymczasem zapraszam do artykułu, w którym piszę o tym, dlaczego zdecydowałam się na stworzenie tego wyzwania ;).

Oprócz tego o wyzwaniu będę mówić na Instagramie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *