Wiosenne DIY
Creative,  DIY

Czas na wiosnę! Wiosenne DIY!

Kto chciałby, żeby ziemię przykryła jasno zielona trawa, a w powietrzu roznosił się już przyjemny zapach wiosennych kwiatów? Jeśli – tak jak ja – nie możecie doczekać się tych dni, zapraszam na wiosenne DIY!

Wiosenne pudełka DIY

Jak wiosna, to i wiosenne porządki, dlatego dziś zapraszam na tutorial o tym, jak bez dużego nakładu sił i kosztów możecie wiosennie ozdobić różnego rodzaju pudełka, a przy okazji nadać im funkcjonalności.

Wiosenne DIY

Do ozdobienia wiosennego pudełka będziecie potrzebować:

  • kolorowego papieru do scrapbookingu (ja używałam zestawu papierów do scrapbookingu marki Rosie’s studio)
  • pudełka (np. ze sklejki, możecie też użyć pudełek wykonanych z papieru; takie pudełka znajdziecie w sklepach z artykułami Art and Crafts – zwróćcie uwagę na rodzaj powierzchni, bo w zależności od tego musicie dobrać odpowiedni klej lub taśmę)
  • kleju lub taśmy dwustronnej (ja korzystałam z taśmy dwustronnej w formie małych kwadratów)
  • nożyczek
Czego potrzebujecie?

Potrzeba matką wynalazku

Pudełka to dobre rozwiązanie, kiedy chcemy mieć porządek w domu. Czasem bywa jednak, że w to w pudełku znajduje się bałagan – zwłaszcza, jeśli wkładacie tam różne drobiazgi :D. W moim przypadku są to różnego rodzaju koraliki, guziki i inne drobiazgi, których używam w projektach DIY, dlatego postanowiłam zmienić klasyczne pudełko ze sklejki na funkcjonalny organizer.

Czego potrzebujecie?

No to zaczynamy

Moje pudełko ozdobiłam w środku, przyklejając taśmą dwustronną ozdobny papier. Zależało mi na osiągnięciu lekkiego, leśnego efektu, dlatego wybrałam biel, zieleń i fiolet. Użyłam pudełka o zewnętrznych wymiarach 17 na 17 na 6,5 cm. Papier z zestawu do scrapbookingu pasował idealnie, więc nie musiałam go nawet przycinać.

Wiosenne pudełko DIY
Wiosenne porządki

Wieczko mojego pudełka jest ozdobione wypukłym kwiatkiem, dlatego odrysowałam jego kontur na arkuszu papieru, a następnie wycięłam go nożyczkami i nakleiłam na pudełko.

Kwiatek z papieru

Teraz kolej na przygotowanie papierowych pudełek. Dokładny opis, jak stworzyć estetyczne pudełko znajdziecie w tym filmiku. W moim pudełku zmieściły się cztery pudełeczka wykonane z arkuszy o wymiarach: 15,2 cm na 15,2 cm. Po ich umieszczeniu w pudełku pozostało trochę miejsca na inne drobiazgi.

Wiosenne pudełko DIY

Przygotowane pudełeczka możecie przykleić do podstawy pudełka. Ja moich nie przyklejałam, bo nie widzę takiej potrzeby. Pamiętajcie jednak, że takie pudełko jest doskonałe do przechowywania suchych drobiazgów. Jeśli chcielibyście trzymać w nim inne rzeczy, zwykłe kartki trzeba będzie zaimpregnować odpowiednim preparatem (możecie użyć preparatów do decoupage).

Wiosenne DIY

I jak? Macie już swoje wiosenne pudełko? A może takie metamorfozy jeszcze przed Wami? Koniecznie dajcie mi znać, czy taki projekt się Wam podobał. Jeśli tak, chętnie przygotuję kolejne odsłony zwykłych pudełek, które możecie uczynić wyjątkowymi! Tymczasem zapraszam na mój profil na Instagramie. Jeśli chcecie zobaczyć więcej projektów DIY wpadnijcie tutaj.

Do zobaczenia po drugiej stronie lasu!

PS. Kto czeka na kolejną odsłonę wiosennych znalezisk? Mam kilka skarbów ;). Tymczasem zapraszam do obejrzenia zdjęć z moich lutowych eskapad ;).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *