walentynkowe serca
Creative,  DIY

Stwórz ze mną walentynkowe origami!

Cześć Wam po drugiej stronie lasu! Dziś przybywam Wam z walentynkowym tutorialem. Jak zrobić walentynkowe origami?

Walentynkowe serduszka

Jakiś czas temu upolowałam na wyprzedażach kolorowe kartki do origami marki Heyda. Pierwszy raz korzystałam z nich przy tworzeniu kalendarza adwentowego, bo chciałam ponumerować moje kieszonki.

Okazało się w zestawie jest mały tutorial o tym, jak z kwadratowej kartki stworzyć urokliwe serduszko. Pomyślałam, że to fajna opcja na walentynki. Czujecie ich klimat? Ja nie szczególnie, ale papierowe serca można wykorzystywać także na inne okazje;).

walentynkowe origami

DIY krok po kroku

A więc do dzieła… Poniżej zamieszczam Wam poszczególne etapy tworzenia serc. W opakowaniu znajdziecie też opis, ale ponieważ brak jest wersji polskiej, więc przybywam Wam z pomocą ;)!

walentynkowe serca

Do przygotowania serca potrzebujecie papier do origami w kształcie kwadratu oraz nożyczki. Ten, którego ja użyłam jest dwustronny i miękki, więc serce składa się bez problemu.

Zaczynamy od złożenia kwadratu na cztery części – tak jak na obrazku po prawej stronie.

Następnie składamy kwadrat na pół, a wierzchnią stronę zaginamy w bok, tworząc pasek. Przewracamy kartkę na drugą stronę i postępujemy dokładnie tak samo.

W kolejnym kroku każdy z boków składamy jeszcze raz na pół. Po rozłożeniu otrzymamy dwuskrzydłowe drzwiczki.

Teraz pora przeciąć drzwiczki na pół i zająć się pierwszym elementem. Obracamy kartkę tak, aby zagięte paski nie były widoczne od góry.

Zaginamy dolne rogi w stronę środka kwadratu.

Czas na zagięcie górnej części naszej kartki, a potem spłaszczenie go, tak abyśmy otrzymali dwa trójkąty.

Ostatni krok to zagięcie rogów do środka. I mamy gotowe serduszko ;).

walentynkowe origami

I jak? Jak Wasze walentynkowe origami?

Pokażcie mi, czy się udały i napiszcie w komentarzach albo oznaczcie swoje zdjęcie na Instagramie hasztagiem #podrugiejstronielasu. Zachęcam też do zaobserwowania mojego profilu!

Jeśli chcecie więcej takich tutoriali, dajcie mi znać! A może macie swój własny pomysł na wpis na blogu? Piszcie śmiało!

komentarze 2

    • A.O.M.

      Można je potraktować jak self-care. Składasz serduszko, a potem piszesz na tym, za co siebie lubisz i szanujesz ;). To ważne, żeby być dla siebie dobrym przyjacielem i patrzeć na siebie z wyrozumiałością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *