Creative,  Leśne życie,  Lifestyle

Ślubne historie, czyli pomysły na dekoracje ślubne inspirowane lasem!

Dzisiejszy wpis nie jest sponsorowany, ale dedykowany. 😉
Moim przyjaciołom – Agacie i Tomkowi – aby na nowej drodze życia nie brakowało Wam słonecznych dni!

Leśne dekoracje ślubne

Ślub we wrześniu to doskonała okazja do wykorzystania pierwszych jesiennych akcentów, które pojawiają się wówczas w lesie. Oto dekoracje ślubne, które mogą dodać Waszej uroczystości lekkiego i naturalnego charakteru, a jednocześnie pozostaną gustowne i eleganckie.

Magia wrzosowych pól

Wrzesień to miesiąc wrzosów i wrzośców, dlatego to właśnie te rośliny stały się inspiracją do wykonania wianka ślubnego dla panny młodej.

Do przygotowania wianka użyłam białych i ciemno-różowych eustom.
W wianku pojawił się też różany element, co dodało kompozycji magicznego i baśniowego wymiaru. Całość dopełniły gałązki białego wrzosu i różowego wrzośca, które sprawiły, że wianek nie był zbyt ciężki
i nabrał bardziej leśnego charakteru.

Leśny wianek
Leśny wianek
Leśny wianek ślubny z dodatkiem wrzosów i wrzośców.

Wrzosowych akcentów nie zabrakło też u pana młodego – dla niego przygotowałam minimalistyczną dekorację, którą można dodać do ślubnego garnituru.

Leśne ozdoby
Ozdoby dla pana młodego oraz świadków

Zielone akcenty

W ślubnych dekoracjach nie mogło zabraknąć zielonych akcentów. Zieleń pojawiła się nie tylko na stole, ale też na ścianie! Do przygotowania bukiecików i dekoracyjnego okręgu użyłam gałązek ruskusu, które są intensywnie zielone oraz pięknie się błyszczą. Aby uzyskać bardziej ślubną atmosferę dodałam też jasnej i delikatnej gipsówki.

Dekoracje ślubne
Taką ozdobę możecie powiesić na ścianie lub na oknie
Leśne bukieciki
Dekoracje ślubne

Leśne etykietki

Miejsca gości zostały oznaczone własnoręcznie przygotowanymi etykietkami. Aby uzyskać naturalny, leśny styl użyłam oliwkowego papieru do scrapbookingu oraz złotego markera. Etykietki umieściłam w zebranych wcześniej szyszkach. Ten pomysł – jak całą masę innych ślubnych inspiracji możecie znaleźć na Pintereście.

Dekoracje ślubne
Szyszki to prosty i oryginalny pomysł na dekoracje ślubne
Dekoracje ślubne

Mam nadzieję, że ten wpis pokazał Wam, że dekoracje ślubne i leśne akcenty wcale nie muszą się wykluczać, a wręcz przeciwnie – mogą stanowić bardzo zgrany zespół!

Jeśli ten wpis zainspirował Was do przygotowania dekoracji ślubnych
w leśnym stylu – koniecznie dajcie mi znać. Możecie to zrobić, dodając komentarz poniżej. Znajdziecie mnie też na Instagramie. Pamiętajcie, żeby oznaczyć swoje posty hasztagiem #podrugiejstronielasu. Będzie mi bardzo miło!

Podobał Wam się ten wpis? Zajrzyjcie do zakładki O blogu i dowiedzcie się, co jeszcze możecie znaleźć po drugiej stronie lasu.

komentarze 2

  • Agata

    Dziękujemy za cudowne dekoracje! A ja dziękuję też za PRZEPIĘKNY wianek. Zdjęcia nie oddają tego jakie to wszystko było piękne i dopracowane do najmniejszego szczegółu 🙂 Wszyscy rozpływali się nad tym, jak pięknie to wyglądało!

    Jak tylko dostaniemy zdjęcia to chętnie się nimi podzielę, żeby było widać jak wyglądały dodatki “na żywo” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *